ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن4 که باید بدانید

نویسنده: هنر هنردان دسته: اخبار موس تاریخ: 1397-12-19 دیدگاه: 0 بازدید: 21

درصورتیکه جزو آن دسته از افرادی هستید که جدیدا پلی استیشن4 خریده اید، لازم بذکر است که این کنسول بازی دارای ویژگی ها وتنظیمات مختلفی است که به طور حتم از همه ی آن ها اطلاع ندارید و آنها می توانند کمک زیادی به شما کنند. در این مقاله به بررسی ترفندهای پلی استیشن 4 می پردازیم.

چگونه می توان پلی استیشن را در حالت Reset Mode قرار داد؟

ابتدا باید در تنظیمات کنسول، وارد قسمت power saving settings شده و آیتم Set Teatures Avilable in Reset Mode را انتخاب نموده و گزینه مورد نظرتان را انتخاب نمایید. آیتم Supply Power to USB Ports این امکان را به شما می دهد تا در زمان حالت Reset Mode، کنسول بازی بتواند کنترلرها را شارژ نماید. آیتم Stay Connected to the internet نیز به کنسول این امکان را می دهد تا در حالت ریست مد، عملیات دانلود و آپلود فایل ها را ادامه دهد. گزینه keep Applications Suspended موجب این میشود تا بازی تان در حالت ریست مد، بسته نشود و بعد از باز کردن کنسول، مستقیما وارد بازی شوید.

بعد از انتخاب حداقل یک مورد از این آیتم ها، دکمه PS را باید روی کنترلر نگه دارید تا به قسمت Power بروید یا گزینه power را در صفحه اصلی کنسول انتخاب نمایید و یا اینکه دکمه power روی کنسول را فشار دهید و گزینه enter reset mode را انتخاب نمایید. در صورتیکه این کار را به خوبی انجام دهید، نوار کنسول پلی استیشن4 یا دکمه power کنسول پلی استیشن4 اسلیم و پرو به نارنجی درخواهند آمد.

چگونه می توان عمر باتری کنترلرPS4 را افزایش داد؟

در قسمت تنظیمات کنسول، وارد Device شوید، سپس Controllers را انتخاب نمایید و مقدار روشنایی لایت بار کنترلر را کم کنید. بدین منظور، باید روی آیتم Brightness of DUALSHOCK 4Light Bar کلیک نموده وزمان دلخواهتان را تعیین نمایید. در اینصورت، اگر برای مدت زمانی که تعیین نموده اید، با کنسول بازی ننمایید، کنترلر خاموش خواهدشد.

چگونه از هدفون یا هدست در کنسول پلی استیشن4 استفاده کنیم؟

اغلب هدفون ها و هدست ها به محل اتصال به جک3.5 میلی متری گه روی کنترلر قرار دارد فعال می شوند. انتخاب با شماست که بخواهید صداها را از هدفونتان بشنوید و یا آن را فقط برای چت کردن به کارببرید. بدین منظور دکمهPSرا نگه دارید تاQuick Menu ظاهر شود. اینک در قسمتSound/Devices، آیتم Output to Headphones را بزنید و گزینه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

درصورتیکه هدفونتان از کابل صوتی اپتیکال بهره مند است، می توانید آن را به پورت Digital Out در پشت کنسول وصل نمایید. چون کنسول پلی استیشن 4 اسلیم از این پورت بی بهره می باشد باید از یک آداپتور برای اتصال هدفون استفاده نمایید.

چگونه بازی های پلی استیشن4 را دانلود کنیم؟

برای دانلود کردن بازی ها، باید روی آیکونPlaystation store که در سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد بزنید. تا بتوانید بازی مورد نظرتان را پیدا نمایید. فروشگاه پلی استیشن، دارای دموها و بازی های متنوع بسیاری می باشد که قادر خواهید بود از آن ها استفاده نمایید لازم بذکر است که می بایست یک کارت اعتباری یا کد تخفیف، به کنسول  معرفی نمایید. زمان خریداری یک بازی جدید، این بازی به کتابخانه کنسول اضافه خواهد شد.

درصورتیکه کنسول بازی تان در حالت ریست مد باشد، قادر خواهید بود از راه دور بازی ها را دانلود نمایید. بدین منظور در اپلیکیشن Playstation App روی گوشی خود، روی Playstation Store بزنید یابه سایت رسمی پلی استیشن رجوع نمایید و وارد اکانت تان شوید و گزینه Download to your PS4 را بزنید تا بازیتان دانلود شود.

معنای اصطلاحات_BuyCross ، cross_save و cross_playچیست؟

به طور حتم در فروشگاه پلی استیشن، این عبارت ها را همراه بعضی از بازی ها مشاهده نموده اید. درصورتیکه عبارت cross Buy را در کنار بازی مشاهده نمودید، بعد از خریدن روی کنسول های دیگر سونی هم قابل دسترسی می باشد. عبارت cross save نشاندهنده ی این است که شما قادر خواهید بود فایل سیو بازی تان را به یک پلتفرم دیگر انتقال دهید. همچنین عبارت cross play نمایناگر این است که بازیکنان چند پلتفرم می توانند در این بازی با هم در تعامل باشند.

چگونه حالت Safe mode کنسول خود را فعال کنیم؟

اگر قصد ورود به حالت safe mode را دارید، ابتدا باید کنسول بازی تان را کاملا خاموش نمایید. سپس باید دکمه power کنسول را برای 7 ثانیه نگه دارید تا صدای بوق دوم را شنیده و وارد حالت safe mode شوید. کنترلر را بوسیله کابلUSB به کنسول وصل نمایید تا بتوانید از آن در حالتsafe mode استفاده نمایید. در حالت safe mode، آیتم هایی نظیر Defult settings، Rebuiding the Database، Initialise PS4 وجود دارند. این آیتم ها شدیدا روی کنسول اثر گذار هستند و ممکن است اطلاعات کنسول تان را پاک نمایند.فقط زمانیکه کنسولتان دچار مشکل جدی شد از این گزینه ها استفاده نمایید.

چگونه نرم افزار کنسول را آپدیت کنیم؟

زمانیکه یک آپدیت جدید برای نرم افزار کنسول عرضه شود، کنسول اطلاع رسانی می کند و شما قادر خواهید بود نرم افزار جدید را دانلود نمایید. درضمن می توانید در قسمت تنظیمات کنسول، وارد system software update شوید و این عملیات را انجام دهید.

در صورتیکه آپدیت حدید عرضه شود و شما نتوانید کنسول را به اینترنت وصل نموده و نرم افزار را دانلود نمایید. می توانید آپدیت را از وب سایت پلی استیشن دانلود نمایید و روی فلش بریزید. و به کنسول وصل نموده و آن را نصب نمایید.

چگونه مقدار فضای خالی روی هارد کنسول را بررسی کنیم؟

بدین منظور در تنظیمات کنسول، وارد قسمت system storage management شوید تا بتوانید یک گزارش مختصر از میزان فضای اشغال شده از هارد را مشاهده نمایید. در صورتیکه فضای خالی هاردتان کم باشد از همین قسمت می توانید بعضی از اطلاعات را پاک نمایید. برای اینکار باید وارد یکی از آیتم های نمایش داده شوید. سپس دکمه options روی کنترلر را بزنید و سپس گزینه delete را انتخاب نمایید. تا اپلیکیشن ها یا اطلاعات مد نظرتان پاک گردد. در ضمن درصورتیکه بازی یا اپلیکیشن پاک شده جز موارد خریداری شده باشد می توانید به library کنسول رفته و مجددا آن را دانلود نمایید.

چگونه هارد کنسولی پلی استیشن 4 را تغییر دهیم؟

درصورتیکه هارد کنسولتان جوابگوی خوبی برای بازی ها نیست. می توانید با خرید یک هارد بزرگتر و نصب آن این مشکل را رفع نمایید. لازم بذکر است که هارد حتما باید2.5 اینچی و از مدل SATA 11و باسرعت 5400 دور در دقیقه باشد و ضخامتی برابر 9.5 میلی متر داشته باشد.

برای عوض کردن هارد، باید بوسیله پیچ گوشتی، قسمت محافظ هارد را جدا نموده سپس پوشش هارد را در بیاورید و با دقت هارد جدید را جایگزین نمایید.

آیا می توان از یک هارد اکسترنال در کنسول پلی استیشن4 استفاده کرد؟

پس از عرضه آپدیت4.50، شرکت سونی برای کاربران این کنسول بازی، این امکان را فراهم کرد تا بتوانند از هارد اکسترنال برای نصب بازی هایشان استفاده کنند.

بمنظور استفاده از هارد اکسترنال، می بایست هارد را به کنسول وصل نمایید و در تنظیمات کنسول وارد قسمت Devices شده و گزینه USB storage devices را انتخاب نمایید. و برای اینکه هاردتان برای کنسول فرمت شود آیتم format as Extended را انتخاب نمایید. با اینکار قادر خواهید بود. اطلاعاتتان را به هارد انتقال دهیدو بازی هایتان را روی آن نصب نمایید. لازم بذکر است که هاردتان دارای پورت USB3.0 و حداقل فضای 2580 گیگابایت و حداکثر فضای 8 ترابایت باشد.

چگونه می توانیم اطلاعات خود را از یک کنسول به کنسول دیگر منتقل کنیم؟

در صورتیکه یک کنسول جدید خریده اید و تمایل ندارید تا از کنسول قدیمی استفاده نمایید. می توان بدون دانلود و نصب دوباره، بازی ها و اپلیکیشن هایتان را از کنسول قبلی به این کنسول جدید انتقال دهید. بدین منظور، باید هر دو کنسول را بوسیله یک کابل اترنت به هم وصل نموده و بعد در کنسول جدید وارد تنظیمات شوید و از آیتم system گزینه Tranfer Data from Another PS4 را انتخاب نمایید و دستورها را دنبال کنید.

آیا می توان بازی ها را در پلی استیشن 4 به اشتراک گذاشت؟

برای بازی کردن با بازی های جدیدی که به تازگی خریده اید، باید وارد اکانتی شوید که بوسیله آن، آن بازی را خریده اید. تنها باید روی هر کنسول، وارد اکانت PSN تان شوید تا بتوانید به بازی هایتان روی هر کنسولی دسترسی داشته باشید ولی نمی توان همزمان از اکانتتان روی چند کنسول استفاده نمایید.

در صورتیکه کنسول بازی تان را در اکانت شخصی تان کنسول اصلی معرفی کرده باشید قادر خواهید بود حتی در زمان آفلاینی نیز با آن بازی نمایید. بدین منظور در قسمت تنظیمات کنسول وارد play station network/ Account management شده و آیتم Activate as your primary را انتخاب نمایید. با انجام این کار علاوه بر اینکه خودتان می توانید با این کنسول بازی کنید سایر اکانت هایی که از این کنسول به عنوان کنسول اصلی استفاده می نمایند نیز می توانند با این کنسول بازی کنند.

آیا می توان یوزرنیم اکانت PSN را تغییر داد؟

زمان تعیین یوزرنیم باید دقت کافی داشته باشید زیرا کمپانی سونی به کاربرانش این امکان را نمی دهد که بتوانند یوزر نیم خود را تغییر دهند.

ولی شما قادر خواهید بود تنها نام نمایشی تان روی کنسول را عوض نمایید. بدین منظور باید در تنظیمات کنسول وارد منوی plystation network/ Account management شده و آیتم privacy settings را انتخاب نمایید.

آیا برای بازی آنلاین به اشتراک نیاز است؟

همه ی بازی های کنسول پلی استیشن4 بمنظور دسترسی به بازی آنلاین، به اکانت playstation plus نیاز دارند. همچنین کاربران علاوه بر می توانند از تخفیف ها و بازی های رایگان ماهانه و 10 گیگا بایت فضای ذخیره آنلاین بهره مند گردند. برای اطلاع از میزان باقی مانده از اشتراک تان باید وارد منو playstation plus شده وآیتم manage membership را انتخاب نماید. و تاریخی که در کنار Expires است را بررسی نمایید.

آیا بازی های رایگان سرویس playstation plus را می توان نگه داشت؟

کاربران پلی استیشن پلاس هرماه بازی های رایگان دریافت می نمایند که این بازی ها در بازه زمانی مشخصی رایگان هستند و بعد از آن هزینه بر می باشند. می توانید این بازی ها را به library افزوده و هرزمان ه خواستید آن ها را دانلود نمایید.

چگونه می توان فایل های سیو را در فضای آنلاین ذخیره کرد؟

درصورتیکه کنسول پلی استیشن 4 تان را به عنوان کنسول اصلی معرفی نموده اید. و دارای اشتراک PS plus نیز باشید، فایل سیو بازی هایتان خودکار در فضای آنلاین ذخیره خواهند شد. بمنظور بررسی وضعیت آپلود فایل ها و یا غیر فعال کردن این ویژگی بازی ها، باید در قسمت تنظیمات کنسول وارد Application saved Data managementشده و گزینه Auto Uplod را برگزینید. درضمن می توان در Application saved Data managmentفایل هایتان را دانلود کرده و یا به صورت دستی آپاود نمایید و یا اینکه یک حافظه فلش کپی نمایید.

آیا می توان از PS4 به عنوان یک مدیا سرور استفاده کرد؟

اگر می خواهید از کنسول playstation4 برای دیدن برنامه و سریال استفاده کنید، اول می بایست اپلیکیشنmedia player را روی کنسول خود نصب نماییدو و بعد از آن اپلیکیشن Universal media player را روی سیستم کامپیوترتان نصب نموده و فایل فیلم هایتان را در سرور خانگی به اشتراک بگذارید. حال قادر خواهید بود از طریق اپلیکیشن media player روی کنسول پلی استیشن4، فیلم هایتان را روی کنسول استریم نمایید.

آیا می توان بازی های نسل قبل را روی کنسول پلی استیشن4 بازی کرد؟

کنسول پلی استیشن4 تنها از بازی های جدید پشتیبان گیری می نماید و شما قادر نخواهید بود که دیسک های پلی استیشن 2و3 را درون دستگاه قرار دهیدو با آن بازی نمایید ولی کمپانی سونی سرویسی به نام playstation nowرا ارائه نموده که این امکان را به کاربران می دهد که بتوانند تنها با پرداخت مبلغی حق اشتراک، از بازی های پلی استیشن 3 نیز استفاده نمایند. در ضمن تعداد محدودی از بازی های پلی استیشن1و2 نیز در فروشگاه بصورت ریمستر شده قرار دارند که می توانید آن ها را بخرید.

آیا کنسول پلی استیشن4 می تواند CD و DVD اجرا کند؟

این کنسول فیلم های DVD را اجرا می نماید و آن ها را به کیفیت HD ارتقا می دهد، ولی قابلیت پشتیبانی از CDرا ندارد در نتیجه باید محتوای CD را روی فلش کپی نمایید. در ضمن بمنظور گوش دادن به موسیقی باید از اپلیکیشن spotify استفاده نمایید.

آیا کنسول پلی استیشن4 از رزولوشن 4K پشتیبانی می کند؟

کنسول بازی پلی استیشن4 و4 اسلیم از رزولوشن 1080p پشتیبانی می نمایند، در عین حال در صورتیکه این کنسول ها را به تلوزیون 4k با قابلیت HDRوصل نمایید، متوجه بهبود کیفیت بعدی بازی، بدلیل HDR خواهید شد. دز ضمن کنسول پلی استیشن4 پرو از رزولوشن 4kپشتیبانی می نماید و ترکیب آن با نمایشگر 4k تجربه ای دیدنی و زیبا را برایتان فراهم می نماید. کنسول PS4 pro از دیسک های 4kپشتیبانی نمی نماید و برای دیدن این فیلم ها باید آن ها را دیجیتالی خرید نمایید.

چگونه از ویژگی remote playاستفاده کنیم؟

بمنظور بهره بری از کنسول پلی استیشن ویتا برای قابلیت Remote play باید استفاده نمایید، برای اینکار می بایست کنسول را به آخرین نسخه آپدیت نموده و اپلیکیشن PS4 link را روی آن نصب نمایید. و بعد از آن وارد تنظیمات کنسول PS4 شده و وارد منوی  Remote play connection settings شوید. و آیتم Add Devices را انتخاب نماییدو تا بتوانید کد 8 رقمی را دریافت نمایید و آن را در کنسول ویتا وارد کنید. بعد از سینک شدن دو کنسول، می توانید بازی های کنسول پلی استیشن4 را روی نمایشگر ویتا استریم نمایید و از این کنسول دستی به عنوان کنترلر استفاده کنید.

درضمن قادر خواهید بود از قابلیت Remote play برای استریم بازی های پلی استیشن4 روی کامپیوتر نیز بهره مند شوید.

نحوه کار با دکمه share چگونه است؟

بصورت پیش فرض، دکمه share بمنظور دسترسی به منوی اشتراک گذاری کنسول طراحی شده است و در صورتیکه آن را نگه دارید، کنسول از بازی تان اسکرین شات می گیرد و آن را ذخیره می کند.در صورتیکه می خواهید سریعتر اسکرین شات بگیرید باید وارد تنظیمات کنسول شده سپس وارد منوی sharing and Broadcast settings شده و روی عبارت SHARE Button control type ضربه بزنید. حالت standard، حالت پیش فرض می باشد و در حالت Easy screenshots نیز تنها با ضربه زدن یک بار بر روی دکمه SHARE، کنسول از بازی اسکرین شات خواهد گرفت.

چگونه می توانیم بازی های پلی استیشن4 را استریم کنیم؟

بمنظور استریم بازی های PS4، باید دکمه share را فشار دهید تا منوی اشتراک گذاری ظاهر گردد. اینک در منویی که ظاهر شده است، آیتم Broadcast Cameplay را انتخاب نمایید. بمنظور استریم بازی ها، می بایست وارد اکانت Twitch، یوتیوب و یا Daily motion شوید .

چگونه می توان به سرعت بین دو اپلیکیشن جابه جا شد؟

در زمان بازی، اگر دکمه PS را فشار دهید، وارد صفحه اصلی کنسول می شوید. در صورتیکه دکمه PS را دوبار پشت سرهم بفشارید. بین آخرین اپلیکیشن بازشده منتقل خواهید شد و انجام مجدد این کار، به اپلیکیشن قبلی تان برمی گردید. این ترفندی خوب برای انتقال بین بازی و تنظیمات کنسول یا بازی و مرورگر است.

تروفی های PS4 را درکجا می توان مشاهده کرد؟

شما می توانید با انتخاب آیتم Trophies در صفحه اصلی کنسول و سپس انتخاب بازی، یک لیست از تروفی هایتان و مقدارشان را نظاره کنید. در صورتیکه اطلاعات بیشتری پیرامون Hidden Trophy بدست آورید، می بایست آن را انتخاب کرده و دکمه مربع را فشار دهید. تا اطلاعات آن را مشاهده نمایید. در صورتیکه لیست تروفی های بازی مقابل مشاهده نبود یعنی، کمپانی سونی هنوز تروفی های این بازی را به سرور خود نیفزوده است. ولی اگر در منوی network، تیک گزینه connect to the internet را بردارید، در بخش Trophies، آیتم view Trophy information saved on PS4 را مشاهده خواهید کرد که این امکان را به شما می دهد تا لیست کامل تروفی ها را ببینید.

چه اطلاعاتی از بازی ها در کنسول نمایش داده می شود؟

در صورتیکه روی بازی بروید و دکمه options آن را بفشارید، چند گزینه برایتان نمایان می شود. Cleck for Update، آخرین آپدیت بازیتان را عرضه می کند و آیتم Update History نیز جزئیاتی پیرامون آخرین آپدیت را نمایش می دهد. و همچنین گزینه information هم مشخصاتی از این بازی، نظیر حجم آن، آخرین نسخه عرضه شده از بازی را نشان می دهد.

چگونه از افزایش دمای کنسول پیشگیری کنیم؟

زمانیکه کنسول PS4 تان بیشتر از حد مجاز داغ می شود، فن آن صدای زیادی ایجاد می کند، احتمالا مقادیر زیادی گرد و غبار درون کنسول است و از عملکرد سالم قطعات جلوگیری می کند. برای پاک سازی باید از هوای فشرده استفاده نمایید ولی توجه داشته باشید که نباید رطوبت به داخل کنسول نفوذ کند.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

بالا