راهنمای خرید هدست برای بازی کردن

نویسنده: هنردان هنردان دسته: اخبار موس تاریخ: 1397-11-06 دیدگاه: 0 بازدید: 47

بهترین هدست گیمینگ برای کامپیوتر، پلی استیشن و یا ایکس باکس چیست؟ در این مقاله به بررسی بهترین هدست‌ها برای بازی کردن می پردازیم.

بخش مهمی از لذت بازی کردن به صداگذاری و موسیقی آن است و بدون داشتن یک هدست مناسب برای بازی کردن، نمی ‌توانیم نهایت لذت از بخش شنیداری یک بازی را به‌ دست آوریم. برخی از افراد ترجیح می ‌دهند این لذت را از طریق اسپیکر بهره بگیرند، اما اغلب گیمرها استفاده از هدست ‌های حرفه ‌ای و مخصوص گیم را ترجیح می ‌دهند و این موضوع در بازی‌ های آنلاین که نیاز به گفت و گو میان بازیکنان است بیشتر به چشم می‌خورد.

برای خرید هدست باید به چه مواردی توجه کنیم؟

تمامی هدست‌ ها از یک قطعه که به اصلاح درایو نامیده می‌شود برای تولید صدا استفاده می ‌کنند. درایو­ها انواع مختلفی دارند و به همین جهت کیفیت‌ های متفاوتی را ارائه می ‌کنند. یکی از پارامترهای مهم در میزان صدای تولید شده قطر این درایوها هستند، هر چه قطر بزرگتر صدای تولید شده بیشتر خواهد بود. معمولا در هدست ‌های پایین رده تا برخی از مدل‌ های بالا­رده از یک درایو و یا نهایت دو درایو مجزا برای تولید صدا استفاده می ‌شود اما برخی از آن ­ها با استفاده از چندین درایو مجزا باعث ایجاد صدای سه‌ بعدی یا ۷.۱ کاناله می ‌شوند. این نوع صدا معمولاً در میان گیمرها خصوصا بازیکنان بازی ‌های آنلاین طرفداران فراوانی دارد زیرا از طریق آن جهت صدای به گوش رسیده قابل تشخیص خواهد بود و این مسئله علاوه بر کمک شایانی که در بازی‌ های آنلاین انجام می ‌دهد باعث چند برابر شدن لذت انجام بازی می‌ شود. البته با پیشرفت تکنولوژی امروزه اغلب شرکت­ ها برای هدست‌ های میان رده نیز با استفاده از نرم ­افزارهای مخصوص صدای ۷.۱ کاناله را شبیه سازی می ‌کنند. هر چند این صدا جانشین صدای ۷.۱ کاناله واقعی نمی ‌شود اما با این حال نسبت به صدای ۲ بعدی بسیار بهتر است.

هدست ‌ها معمولا به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول که به داخل گوشی (In Ear) معروف هستند، درایو این دسته از هدست‌ها داخل گوش و در نزدیکی پرده گوش قرار می‌گیرند و با توجه به این موضوع صدای تولید شده در این محصولات به خوبی و کاملاً رسا به گوش می‌رسد و با توجه به اینکه اطراف محل خروج صدا ایزوله می‌شود هیچ صدای اضافی­به داخل گوش وارد نمی‌شود. مهم ­ترین نقطه قوت این دسته از هدست ‌ها کوچکی و قابلیت حمل آن­ ها است. اما باید توجه داشت که درایو­های کوچک باعث ایجاد محدودیت ­هایی در میزان صدای تولید شده می‌شود، همچنین استفاده طولانی مدت از این هدست‌ ها علاوه بر امکان آسیب به پرده گوش باعث ایجاد خستگی می‌ شود. با توجه به سایز درایوها معمولا قیمت تمام شده این دسته از هدست‌ ها کمتر است.

 دسته دوم به هدست‌ های رو گوشی (On Ear) معروف هستند. سایز درایوها در این نوع هدست‌ ها نسبت به هدست‌ های داخل گوشی افزایش چشمگیری دارند، به همین جهت حداکثر صدای تولید شده بیشتر است. درایو­ها به وسیله ­‌ی یک کاپ به طور کامل روی لاله گوش قرار می ‌گیرند. با توجه به اینکه سطح لاله گوش ناهموار است در هنگام استفاده صدای محیط به داخل گوش راه پیدا می‌کند همچنین صدای هدست نیز به اطراف نشت خواهد کرد. هر چند با توجه به فاصله بیشتر درایوها نسبت به پرده گوش آسیب کمتری به آن وارد می‌ شود اما استفاده طولانی مدت از این هدست‌ ها معمولا با خستگی گوش همراه خواهد شد. همچنین این نوع هدست ‌ها معمولا قیمت متعادلی دارند و جا به جایی آن ­ها چندان ساده نیست.

دسته آخر هدست‌ ها که به دور گوشی (Over Ear) معروف هستند دارای درایو­های بزرگ ­تری هستند که در نتیجه حداکثر صدای تولید شده در آن­ها بیشتر خواهد بود. در این نوع هدست‌ ها کاپ­ ها به طور کامل اطراف گوش را می ‌پوشانند و محیط را برای شنیدن صدا ایزوله می نمایند. با توجه به صدای فراگیر تولید شده و محیط ایزوله یک تجربه کم نظیر (شبیه به یک استدیو) را در این هدست ‌ها شاهد هستیم و همین امر باعث شده تا انتخاب حرفه ‌ای­ ها از این نوع باشد. اما نباید فراموش کرد که سایز بزرگ درایو­ها باعث می ‌شود تا این نوع هدست ‌ها سهولت کمتری در جا به جایی داشته باشند و همچنین سایز بزرگ درایو­ها قیمت بیشتری را به شما تحمیل می‌کند.

علاوه بر این دسته بندی هدست ها با توجه به پشت درایو به دو دسته پشت بسته و پشت باز نیز تقسیم می ‌شوند. هدست‌ های پشت بسته محیط تولید صدا را کاملا ایزوله می‌ کنند و به همین علت تمام صدای تولید شده با قدرت بالا به گوش خواهد رسید. اما هدست ‌های پشت باز باعث می‌ شود تا بخشی از صدای تولید شده به اطراف نشت پیدا کند و برخی از صداهای اطراف نیز به گوش برسد اما این امر باعث ایجاد یک حس طبیعی ­تر خواهد شد. هر کدام از دو نوع طرفداران خاص خود را دارد و نمی ‌توان گفت یکی از آن ­ها برتری بر دیگری دارد.

یکی از پارامترهایی که در خرید یک هدست باید در نظر بگیریم قابلیت حذف نویز است. این قابلیت با استفاده از میکروفون موجود روی هدست ‌ها صدای اطراف را آنالیز کرده و با تولید برخی امواج به خنثی سازی نویز موجود در محیط می ‌پردازند. اما توجه کنید که این قابلیت تنها برای نویزهای ثابت مانند صدای موتور هواپیما یا قطار به کار می‌ رود و نویزهای ناگهانی مانند حرف زدن یک فرد در اطراف شما امکان حذف شدن ندارند.

یکی دیگر از پارامترهای مهم در خرید یک هدست حساسیت یاسطح فشار صدا (S.P.L) است. این پارامتر میزان توانایی تولید صدا توسط هدست را نشان می ‌دهد و با واحد دسی بل (dB) نمایش داده می ‌شود. معمولا هدست‌ ها در بازه حساسیت ۸۵ الی ۱۲۰ دسی بل تولید می‌شوند. توجه داشته باشید که صدای تولید شده بیش از ۱۲۰ دسی بل باعث ایجاد آسیب به گوش می‌ شود.

امپدانس نیز یکی دیگر از پارامتر­های مهم در خرید یک هدست است که با یکای اهم نمایش داده می شود. امپدانس میزان مقاومت الکتریکی درایوها برای تولید صدا نشان می‌ دهد. هر چه امپدانس یک درایو بالاتر باشد توان بیشتری برای به حرکت درآوردن آن­ ها نیاز است، به همین جهت معمولا هدست‌ های با امپدانس بالا نیاز به آمپلی فایر دارند. امپدانس پایین ­تر از ۳۲ اهم معمولا در هدست ‌های داخل گوشی استفاده می ‌شود اما هدست ‌های حرفه ‌­ای ‌­تر امپدانس بسیار بیشتری دارند.

هر چند پارامتر بازه فرکانس پاسخ دهی کیفیت صدای خروجی را مشخص نمی ‌کند اما این پارامتر بیان می ‌کند که حداقل و حداکثر فرکانس صدای تولید شده یک هدست چقدر است. محدوده شنوایی انسان بین ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است، اگر صدای خارج از این محدوده تولید شود گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست. در هنگام خرید باید توجه داشته باشید که بازه فرکانسی هدست مورد نظر مناسب شما باشد. اغلب هدست‌ های حرفه ‌ای این فرکانس را به طور کامل پوشش می ‌دهند.

آخرین پارامتر مهم در خرید نوع اتصال است. هدست‌ ها معمولاً به دو صورت بی ­سیم و با سیم به یک سیستم متصل می ‌شوند. نوع  بی سیم با استفاده از یک دانگل به سیستم متصل می‌ شوند. در درجه اول باید توجه داشت که باتری به کار رفته شده در این نوع هدست ‌ها مدت زمان مناسبی را پوشش دهند و در درجه بعدی نیز شعاع پاسخ ­دهی نیز به اندازه کافی باشد. در هدست ‌های باسیم در درجه اول کیفیت سیم مناسب باشد و ترجیحاً دارای یک پوشش بافته شده جهت حفاظت از تا شدگی سیم داشته باشد. همچنین در این نوع دو نوع درگاه اتصال وجود دارد. جک 3.5 میلی متری و درگاه USB. برخی از مدل ‌ها هر دو نوع قابلیت اتصال را دارا هستند و شما می ‌توانید با استفاده از دانگل و یا با اتصال کابل مخصوص به استفاده از هدست بپردازید.

بهترین مدل‌های پیشنهادی اگزو گیم، برای خرید هدست

هدست‌های پیشنهادی برای گیمرهایی که می‌ خواهند با هزینه‌ ای متوسط، تجربه ‌ای باکیفیت را داشته باشند

MSI DS501

شرکت MSI برای اغلب گیمران در حوزه نامی آشنا است، این شرکت چند سالی است در حوزه تجهیزات جانبی نیز وارد شده و موفقیت­ های خوبی را کسب کرده است. DS501 یک هدست میان رده گیمینگ دورگوشی، با طراحی ارگونومیک و امکاناتی مناسب است. MSI از دو درایو بزرگ ۴۰ میلی­متری با امپدانس ۳۲ اهم در آن استفاده کرده که صدای با کیفیتی را تولید می ‌کند. همچنین حساسیت (سطح فشار صدا) در این هدست 97dB ذکر شده است، محدوده فرکانسی آن نیز از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. قابلیت کاهش نویز، تنظیم صدا از روی سیم، هدبند با قابلیت تنظیم خودکار ارتفاع و میکروفون با حساسیت -36dB از دیگر ویژگی­ های این هدست است. DS501 از طریق یک کابل ۲.۱ متری و دو جک 3.5 میلی ­متری (میکروفون و اسپیکر) به سیستم متصل می ‌گردند.

 MSI DS502

DS502 را می ‌توان یک هدست نیمه حرفه ‌ای با قیمتی مناسب دانست. این هدست دورگوشی از طراحی ارگونومیک بهره می ‌برد تا در استفاده طولانی مدت سلامت شما را تضمین نماید. MSI در این هدست از دو درایو بزرگ ۴۰ میلی­متری با کیفیت استفاده کرده است، امپدانس این درایو­ها ۳۲ اهم، حساسیت (سطح فشار صدا) 105dB و محدوده فرکانس آن نیز از ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. صدای ۷.۱ کاناله شبیه سازی شده، قابلیت کاهش نویز، نرم­افزار مخصوص شخصی سازی، قابلیت تنظیم صدا از روی سیم، میکروفون با میزان حساسیت -36dB و هدبند با قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار از ویژگی­های دیگر این هدست است؛ اما جذاب­ترین ویژگی این هدست استفاده از سیستم ویبره در آن است که متناسب با میزان بِیس تولیدی لرزشی را ایجاد می‌کند، این قابلیت در بازی­ها خصوصا بازی‌های جنگی بسیار لذت بخش است. شما می‌توانید DS50۲را از طریق یک کابل ۲ متری با روکش بافته شده مخصوص و درگاه USB به سیستم خود متصل کنید.

Rapoo VH200

VH۲۰0 ساخته شرکت Rapoo در دسته هدست‌ های میان رده قرار می­ گیرد. این هدست جزء هدست ‌های دور گوشی است که از دو درایو بزرگ ۵۰ میلی­ متری با امپدانس ۳۲ اهمی و حساسیت (سطح فشار صدا) 103dB است، محدوده فرکانسی صدای آن نیز ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. از ویژگی­ های برجسته این هدست می ‌توان به نورپردازی RGB با قابلیت تنظیم ۱۶ میلیون رنگ، استفاده از نرم ­افزار مخصوص، هدبند با قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار، قابلیت تنظیم صدا از روی هدست، میکروفون کشویی و قابلیت حذف نویز دانست. این هدست دارای یک کابل ۲ متری بوده و قابلیت اتصال از هر دو طریق جک 3.5 میلی­ متری (میکروفون و اسپیکر جدا) و درگاه USB را دارا است.

Sony Gold Wireless

سونی که یکی از برندهای شناخته شده و قدیمی در حوزه تجهیزات صوتی است اینبار برای کنسول محبوب خود دست به کار شده و هدست جذاب Gold را برای گیمرهای کنسول خود به ارمغان آورده است. این هدست از دو درایو قدرتمند ۴۰ میلی ­متری بهره می‌برد، متأسفانه سونی اطلاعات چندانی درباره سایر مشخصات فنی این هدست منتشر نکرده است اما با این حال Gold یکی از بهترین هدست‌ هایی است که برای کنسول ‌های سونی به خصوص پلی ‌استیشن 4 منتشر شده است. از ویژگی ­های بارز این هدست می‌ توان به شبیه ساز صدای ۷.۱ کاناله، قابلیت تاشو، طراحی ارگونومیک برای استفاده طولانی مدت و سازگاری با کنسول‌ های پلی‌استیشن 3 و ویتا اشاره کرد. نوع اتصال این هدست به کنسول از نوع بی ­سیم و با قابلیت شارژدهی برای حدود ۸ ساعت بازی کردن مداوم است. البته در صورت تمایل می ‌توان با استفاده از کابل همراه هدست آن را به یک هدست با قابلیت اتصال با کابل و جک 3.5 میلی ­متری تبدیل کرد. همچنین سونی یک نسخه قوی ­تر از این هدست را با نام Platinum نیز منتشر ساخته که تفاوت اصلی آن درایوهای ۵۰ میلی ­متری و استفاده از میکروفن دوگانه است. همچنین شما می ‌توانید این هدست را علاوه بر کنسول ‌های سونی در دستگاه موبایل و همچنین کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید.

Logitech G231

هدست G231 یکی از هدست‌ های میان رده شرکت محبوب لاجیتک است که از ویژگی ‌های مناسبی بهره مند است، در واقع این هدست را می ‌توان نسخه به روز شده­ ی G230 دانست که رنگ قالب آن نیز از قرمز به نارنجی تغییر کرده است. در این هدست از دو درایو ۴۰ میلی ­متری قدرتمند با امپدانس ۳۲ اهم استفاده شده است، همچنین میزان حساسیت (سطح فشار صدا) در این هدست 90dB و فرکانس پاسخ دهی آن نیز بین ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. از دیگر ویژگی ­های بارز این هدست می ‌توان به صدای استریو، کاپ‌ ها با پارچه تنفسی، قابلیت پشتیبانی از کنسول و PC، میکروفون تاشو با حساسیت -۴۰dB، قبلیت حذف نویز و چرخش کاپ ها برای سهولت در استفاده اشاره کرد. این هدست از طریق یک کابل ۲ متری با روکش بافته شده و جک 3.5 میلی­متری به سیستم خود متصل کنید. G231 هدستی است که نیازهای اولیه یک گیمر برای دریافت صدای مناسب و لذت بخش را تأمین خواهد کرد.

هدست‌های پیشنهادی برای گیمرهای حرفه‌ای و هاردکورد که می‌خواهند بهترین تجربه ممکن را داشته باشند.

ASUS Strix 2.0

برند ASUS نیز همانند رقیب خود بیشتر در حوزه سخت ­افزار شناخته شده است اما در کنار آن لوازم­جانبی ­های جذابی را هم تولید نموده است. Strix 2.0 با طراحی جذاب و الهام گرفته شده از جغد دارای دو درایو با آهنربای نئودینیومی ۶۰ میلی­ متری است که کیفیت فوق العاده ­ای را به نمایش می‌ گذارد. در بخش مشخصات فنی درایو می ‌توان به امپدانس ۳۲ اهمی، حساسیت (سطح فشار صدا) 98dB و محدوده فرکانس تولیدی ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتزی اشاره کرد. از ویژگی­ های جذاب این هدست نیز می‌ توان قابلیت اتصال به کنسول، موبایل و PC، قابلیت حذف نویز، میکروفون دوگانه با حساسیت -۴۰dB و هدبند با قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار اشاره کرد. Strix 2.0 از طریق یک کابل یک و نیم متری با روکش بافته شده و جک 3.5 میلی­متری به سیستم شما متصل می‌شود.

Razer Mano’War

ریزر در هدست Mano’War خود تمام امکانات جذاب را کنار هم آورده و یک هدست کم ­نظیر را ارائه کرده است. این هدست از دو درایور قدرتمند ۵۰ میلی ­متری نئودینیومی با امپدانس ۳۲ اهمی و حساسیت (سطح فشار صدا) 112dB استفاده می‌کند. همچنین محدوده فرکانس تولیدی آن نیز بین ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. از ویژگی های بارز این هدست می‌ توان به استفاده از صدای ۷.۱ کاناله شبیه سازی شده، میکروفون کشویی با حساسیت -38dB، قابلیت حذف نویز، نورپردازی RGB با قابلیت تنظیم ۱۶.۸ میلیون رنگ و همچنین استفاده از ژل­ های خنک کننده در ساختار کاپ­ ها اشاره کرد. Mano’War به صورت بی ­سیم به سیستم شما متصل می‌ شود، میزان شارژدهیآن نیز ۱۴ ساعت با نورپردازی و ۲۱ ساعت بدون نورپردازی ذکر شده. همچنین شعاع پاسخ ­دهی اولیه (از طریق دانگل) ۱۴ است که برای افزایش این شعاع می ‌توانید از داکت همراه هدست بهره بگیرید.

Razer Thresher

ریزر با مدل Thresher علاوه بر PC به سراغ کنسول گیمرها نیز آمده است. مدل‌ های مختلفی از Thresher وجود دارد که شامل نسخه عادی، 7.1 و Ultimate می‌ شود. تمامی مدل‌ ها از PC پشتیبانی می ‌کنند اما برای کنسول ­ها باید دقت کنید، هر مدل به صورت جداگانه نسخه مخصوص X1 و پلی‌استیشن 4 دارد و تنها به پشتیبانی از یکی از آن ها می ­پردازد. ریزر در این هدست از دو درایو قدرتمند ۵۰ میلی ­متری با امپدانس ۳۲ اهمی بهره گرفته است. همچنین محدوده پاسخ ­دهی آن نیز بین ۱۸ الی ۲۸ هزار هرتز ذکر شده است. از قابلیت­ های دیگر آن نیز می ‌توان به میکروفون کشویی با حساسیت -38dB، هدبند با قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار و تنظیم صدا، قابلیت حذف نویز و میکروفون از روی هدست اشاره کرد. اغلب مشخصات فنی در مدل‌ها یکسان است و تنها تفاوت مهم آن بهره گیری از سیستم شبیه ساز صدای ۷.۱ کاناله در نسخه 7.1 و Ultimate است. همچنین نسخه Ultimate دارای یک پایه نگهدارنده و ایستگاه جهت تنظیمات است. Thresher هر دو نوع اتصال بی­سیم و باسیم را پشتیبانی می‌کند؛ به این ترتیب شما می‌توانید مطابق با میل خود از هر نوع اتصالی استفاده کنید.

Razer Electra V2

هدف اصلی هدست Electra ارائه بهترین کیفیت صدای ۷.۱ کاناله شبیه سازی شده در عین سادگی و قیمت متعادل­تر نسبت به سایر مدل‌ها است. ریزر در این هدست از دو درایو تقویت شده­ی ۴۰ میلی ­متری با آهنربای نئودینیومی با امپدانس ۳۲ اهمی بهره گرفته است، همچنین حساسیت (سطح فشار صدا) این درایو­ها 105dB و محدوده فرکانس تولیدی آن نیز بین ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز ذکر شده است. از ویژگی ­های بارز این هدست می‌ توان به استفاده از کاپ­ های با چرم  مرغوب جهت ایزوله سازی کامل، شبیه ساز پیشرفته صدای ۷.۱ کاناله، هدبند با قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار، قابلیت حذف نویز پیشرفته و میکروفون ثابت با حساسیت -41dB اشاره کرد. Electra در دو مدل USB و جک 3.5 میلی­متری عرضه شده و شما می‌توانید مطابق با نیاز خود یکی از این دو نسخه را انتخاب کنید.

Razer Karken V2

هدست ریزر مدل Karken یکی از محبوب­ترین مدل‌ها بین گیمر­ها است و اکنون نسخه V2 آن با قابلیت­های بهبود یافته از راه رسیده. این هدست از طراحی کاملاً ارگونومیک بهره می‌برد که سلامت شما در استفاده طولانی مدت تضمین می‌کند. ریزر در این هدست از دو درایو قدرتمند ۵۰ میلی­متری با آهنربای نئودینیومی با امپدانس ۳۲ اهم بهره گرفته است؛ همچنین میزان حساسیت (سطح فشار صدا) آن نیز 118dB و بازه فرکانس تولیدی بین ۱۲ الی ۲۸ هزار هرتز است. از ویژگی­های مهم این هدست می‌توان به قابلیت حذف نویز، میکروفون کشویی با حساسیت -38dB، استفاده از ژل­های خنک کننده در ساختار کاپ و نورپردازی RGB با قابلیت تنظیم ۱۶.۸ میلیون رنگ اشاره کرد. این هدست در دو مدل 7.1 و Pro عرضه شده است که تفاوت اصلی آن­ها در صدای شبیه سازی ۷.۱ کاناله است که مدل Pro فاقد این قابلیت است. همچنین مدل Pro با  کنسول­ها و تلفن­های همراه نیز سازگاری دارد اما نسخه 7.1 تنها با PC سازگار است. همچنین نوع اتصال در نسخه 7.1 از طریق درگاه USB بوده درحالی که نسخه Pro از دو جک 3.5 میلی­متری (میکروفون و اسپیکر) بهره می‌برد.

Razer Tiamat

هدست Tiamat ریزر را می‌توان جزو گران­ترین و البته حرفه‌ای ترین هدست‌های ریزر دانست. این هدست در دو نسخه ۲.۲ و 7.1 منتشر شده است. نسخه ۲.۲ این هدست از چهار درایو قدرتمند ۵۰ میلی‌متری با امپدانس­های ۳۲ و ۱۶ اهمی بهره گرفته که بازه فرکانسی آن بین ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. این هدست دارای شبیه ساز صدای ۷.۱ کاناله و قابلیت پشتیبانی از دستگاه­های همراه است. نسخه 7.1 این هدست از 10 درایو با امپدانس ۱۶ اهم که شامل ساب وافر ۴۰ میلی­متری می‌شود بهره گرفته است. همچنین میزان حساسیت (سطح فشار صدا) این هدست 118dB و بازه فرکانس تولیدی آن نیز ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. به لطف وجود ۱۰ درایو (۵ درایو برای هر سمت) صدای تولید شده توسط این هدست ۷.۱ کاناله واقعی است. از ویژگی­های بارز این هدست نیز می‌توان به میکروفون تاشو با حساسیت -38dB،کنترل حرفه ‌ای، نورپردازی RGB با قابلیت تنظیم به ۱۶.۸ میلیون رنگ (نسخه 7.1)، قابلیت حذف نویز و هدبند با قابلیت تنظیم خودکار ارتفاع اشاره کرد. هر دو نسخه از جک 3.5 میلی­ متری بهره می‌ گیرند اما نسخه ۲.۲ دارای دو جک (میکروفون و اسپیکر) و نسخه 7.1 از ۵ جک جک میکروفون و ۴ جک اسپیکر) استفاده می‌کنند.

Logitech G433

لاجیتک در هدست G433 از طراحی پارچه ‌ای استفاده کرده که در واقع یک طراحی خلاقانه و جدید است که تاکنون دیده نشده، اما این طراحی باعث شده تا وزن هدست به طور قابل توجهی کاهش یابد و به مقدار ۲۵۹ گرم برسد. این وزن در برابر اغلب هدست ‌های حرفه‌ای دور گوشی واقعا فوق ­‌العاده است. همچنین این هدست از دو درایو ۴۰ میلی­ متری حرفه‌ای سری Pro-G با امپدانس ۳۲ اهم بهره می ‌برد، مقدار حساسیت (سطح فشار صدا) و محدوده پاسخ ­گویی آن نیز به ترتیب 107dB و ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. از دیگر ویژگی­ های این هدست می‌ توان به صدای ۷.۱ کاناله شبیه سازی شده (فقط PC)، قابلیت شخصی سازی از طریق نرم­افزار مخصوص لاجیتک به نام LGS، استفاده از پارچه تنفسی، قابلیت شست و شوی کاپ­ها، پشتیبانی از تمامی پلتفرم­ها (PC، کنسول و تلفن ­های همراه هوشمند)، قابلیت حذف نویز و میکروفون تاشو با محدوده پاسخگویی ۱۰ الی ۱۰ هزار هرتز اشاره کرد. در جعبه G433 کابل­های متفاوتی وجود دارد که بنا به نیاز می‌توانید از هر کدام بهره ببرید، اما این نکته را فراموش نکنید که هدست تنها از طریق پورت USB صدای ۷.۱ کاناله را تولید خواهد کرد و به طور معمول این کابل تنها در کامپیوترهای شخصی قابل استفاده است، کابل­ های دارای جک 3.5 میلی­ متری تنها قادر به تولید صدای استریو خواهند بود.

Logitech G633

هدست G633 را می‌توان جزء هدست‌ های بالا رده و حرفه‌ای لاجیتک دسته بندی کرد که از نظر ظاهری بسیار شبیه به هدست پرچمدار G933 است. لاجیتک در این هدست ارگونومیک از دو درایو ویژه و حرفه ‌ای ۴۰ میلی­متری که به سری Pro-G معروف هستند بهره برده است. میزان امپدانس این درایو­ها 39 اهم و همچنین میزان حساسیت (سطح فشار صدا) 107dB و بازه فرکانسی پاسخ دهی آن نیز بین ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. صدای ۷.۱ کاناله شبیه سازی شده، نور پردازی RGB با قابلیت تغییر به ۱۶.۸ میلیون رنگ، قابلیت پشتیبانی از کنسول و PC، دکمه­های قابل برنامه ریزی، قابلیت بهره گیری از دو ورودی مجزا و ترکیب آن­ها، قابلیت حذف نویز و میکروفن کشویی با فرکانس پاسخ­دهی ۱۰۰ الی ۲۰ هزار هرتز از دیگر ویژگی­ های برجسته این هدست است. این هدست به همراه دو کابل مجزا (پورت USB و جک 3.5 میلی­متری) عرضه شده است که شما می‌توانید متناسب با نیاز خود از هر کدام بهره ببرید.

Logitech G933

هدست G933 پرچمدار هدست‌های پرطرفدار شرکت لاجیتک است. این هدست از یک طراحی ارگونومیک و جذاب بهره می‌برد، لاجیتک در G933 از دو درایو حرفه ‌ای ۴۰ میلی­متری سری Pro-G با امپدانس ۳۹ اهم استفاده کرده است تا بهترین کیفیت ممکن را ارائه کند. میزان حساسیت (سطح فشار صدا) و بازه فرکانس پاسخ دهی این هدست به ترتیب 107dB و ۲۰ الی ۲۰ هزار هرتز است. از ویژگی­های مهم و جذاب این هدست می‌توان به صدای ۷.۱ کاناله شبیه سازی شده به همراه تکنولوژی دالبی، سه کلید قابل برنامه ریزی، نورپردازی ۱۶.۸ میلیون رنگ، نرم­افزار حرفه‌ای شخصی سازی، قابلیت پشتیبانی از کنسول­ها و PC، قابلیت تلفیق دو وردی مجزا، قابلیت حذف نویز و میکروفن کشویی با فرکانس پاسخ دهی ۱۰۰ الی ۲۰ هزار هرتز اشاره کرد. G933 از دو طریق بی­سیم و کابلی به سیستم شما متصل خواهد شد. در حالت بی­سیم برد هدست ۱۵ متر و میزان شارژدهی آن حدوداً ۱۲ ساعت بدون نورپردازی و حدوداً ۸ ساعت با نورپردازی RGB خواهد بود. در حالت کابلی نیز دو کابل مجزا همراه هدست عرضه شده است که یکی از آن­ها از درگاه USB (مناسب برای PC)  و دیگری از جک 3.5 میلی­متری (مناسب کنسول و موبایل)  است. در مجموع G933 یک هدست تمام عیار است که ن

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

بالا