نرم افزار Hard Disk validator

نویسنده: هنردان هنردان دسته: اخبار موس تاریخ: 1397-12-17 دیدگاه: 0 بازدید: 21

نام یک نرم افزار کم حجم و رایگان در زمینه تست و آزمایش سلامت هارد دیسک است. 

ما میدانیم که دیسک سخت به عنوان مرکز نگهداری داده ها دریک سیستم کامپیوتری است. به طور گویا تر هر آن چیزی که در فضای دیجیتال با آن سرکار دارید، در حافظه ای به نام هارد دیسک ذخیره می شود.

ازآنجا که بیشتر کاربران حجم انبوه و مهمی از اطلاعات خود را دراین حافظه نگهداری می کنند، همواره این خطر برای اطلاعات کاربران وجود دارد که بنابر دلایل مختلف می تواند داده های کاربران را در دچار مشکل وآسیب دیدگی  کند و یا از بین ببرد.

این برنامه که می تواند عیب ها و مشکلات هارد دیسک و وجود بد سکتور ها و خطاهای دیگر را که باعث نابودی هارد دیسک ها می شوند را برطرف کند و آزمایش کند. این برنامه از بهترین برنامه های تست هارد دیسک می باشد که می توانید از آنها در ویندوزتان استفاده کنید و هارد خود را مورد آزمایش قرار دهید.

Hard Disk validator ویژگی های نرم افزار

1- امکان خواندن کلیه حجم موجود از دیسک سخت برای تشخیص بد سکتورها

 2- قابلیت برطرف سازی خطاهای موجود در هارد دیسک   

 3- توانایی نوشتن الگوهای داده برای نوشتن روی دیسک سخت

 4- امکان تست دقیق عملکرد دیسک سخت ونمایش صحیح خطاهای احتمالی  

 5- کم حجم و فشرده سازی   

6- سرعت نسبتا بالا در برسی هارد

7- حذف و بازیابی مجدد اطلاعات روی هارد

در واقع این برنامه یک نوع الگوی تست را به دیسک می نویسد و بررسی میکند که مدل با موفقیت نوشته شده است و داده های اصلی را بازیابی کند.

این ابزار جزئیات مربوط به بخش های بد را شناسایی می کند به طوری که شما می توانید سعی کنید آنها را تعمیر کنید. دیسک سخت شما اطلاعات را در بلوک ها (بخش ها) می نویسد. هر زمان که هارد دیسک شما یک بخش را به روز می کند، همچنین یک چکمه ای را که بلافاصله پس از اطلاعات بخش ذخیره می شود به روز می کند. وقتی کنترل های بخش نیاز به خواندن دیسک سخت خود دارند، باید اطلاعات مربوط به بخش را با هم مقایسه کنند. هنگامی که این اتفاق نمی افتد به درستی، هارد دیسک به عنوان بخش بد نوشته شده است.

هارد دیسک اعتبار سنج شما را قادر می سازد تا ببینید آیا یک بخش بد وجود دارد تا شما بتوانید آن را با حذف بخش های معیوب نامناسب تشخیص دهید. اگر از شکست برق رهایی یابید، آزمون Read Read Damage Read خوانده شده بهترین راه برای از بین بردن بخش های بد خواهد بود.

 

جهت دانلود کلیک کنید

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

بالا